Чутки в суспільстві: джерела і динаміка


Чутки в суспільстві: джерела і динаміка


Чутки, представляючи собою відомості, достовірність яких не встановлена.

При цьому чутки представляються найпоширенішим засобом комунікації, оскільки в якійсь мірі пояснюють значення ситуації, яку люди не розуміють.

Чутки бувають різними, і відповідно існує безліч підстав, за якими можна їх класифікувати. Так, чутки розрізняють

За їх змістом (політичні, економічні, екологічні тощо);

Тимчасової орієнтації (що стосуються минулого, що пророкують); твань походження (спонтанні, навмисні) і по відношенню до реальності (раціональні, фантастичні).

За допомогою чуток відбувається адаптація до змін реальності. Справа в тому, що суспільство завжди знаходиться в розвитку, зміні, і в результаті деякі нові події не можуть бути пояснені з позиції вже сформованих концепцій. Подібний стан речей змушує людей шукати нові шляхи пояснення і розуміння подій. За допомогою передачі та обговорення чуток і відбувається процес адаптації до нових реалій. Чутки, таким чином, є одним із способів колективного взаємодії, орієнтованого на вирішення проблеми. Чутки - це замінник новин, або, точніше, - це новини, яким не знайшлося місця в офіційних засобах інформації

За допомогою чуток можна провокувати населення на вчинення дій, вигідних для однієї з конфліктуючих сторін. Мова може йти про масові заворушення, страйки, ажіотажному попиті на продукти і тому подібних акціях. Чутки дозволяють вводити суперника в оману. Ще Чингісхан вдавався до такого методу, поширюючи чутки про величезні розмірах своєї армії, що знижувало бойовий дух ворогів.

У більшості випадків з чутками починають боротися лише після того, як вони широко розповсюдилися. Для боротьби з ними нерідко застосовують виступ офіційної особи із спростуванням. Проте ефективність спростування дуже сильно залежить від ступеня довіри як до джерела повідомлення, так і до особи, спростовують його.


Статистика
0  
Всього матеріалів 4285
0  
Всього коментарів 2
0  
Користувачів 20
Наші партнери
Оновлення new
  • Поняття злочину
  • Злочин, як і будь-яке інше правопорушення, є вчинком людини. Поняття злочину в кримінальному законі є універсальною і фундаментальною категорією :
  • Принципи чинності закону України про кримінальну відповідальність
  • Притягнення до кримінально-правової відповідальності певними державними органами в Україні здійснюється на основі кількох принципів, зокрема: 
  • 24 травня відбудеться ЗНО з української мови та літератури
  • Як повідоляє Український центр оцінювання якості освіти: «допуск абітурієнтів до пункту тестування триватиме з 10:15 до 10:50, початок зовнішнього
  • Умови застосування видачі або передачі злочинця
  • Підставою видачі  є вчинення особою суспільно-небезпечного діяння, яке відповідно до законодавства України та законодавства запитуючої держави є
  • Універсальний принцип закону України про кримінальну відповідальність
  • Космополітичний (універсальний ) принцип передбачають поширення чинності кримінального законодавства України на суспільно небезпечні діяння, вчинені
Інформація
Голосування
Оцініть сайт