Бібліотека Studies працює за підтримки агентства Magistr.ua

Поради щодо захисту особистої власності

Поради щодо захисту особистої власності (пограбування квартир, викрадення автомобілів, кишенькові крадіжки)

Крадіжки — один із способів забезпечення паразитичного способу життя злочинних елементів у будь-якому суспільстві. Потерпілі громадяни при цьому зазнають великої матеріальної шкоди. Що ж викрадають із квартир злодії Декілька років тому — дорогий одяг, гроші, коштовні вироби з кришталю та порцеляни, ві-део- та радіоапаратуру тощо. Сьогодні забирають усе, навіть продукти харчування. Але, в першу чергу, злодія цікавлять особи, які мають значну суму іноземної валюти, імпортні речі. Як правило, квартирні злодії діють невеликими групами, в основному у складі 2—3 осіб. Час скоєння квартирних крадіжок — переважно перша половина дня, коли більшість громадян перебуває на роботі, учні та студенти — у навчальних закладах.

Квартирні крадіжки можуть бути скоєні: шляхом підбирання ключів, проникненням через вікно, виламуванням дверей, обманюванням господарів тощо.

Як зберегти своє майно від злочинних посягань

Звичайно, готових рецептів на всі випадки життя дати неможливо, але до основних порад бажано прислухатись:

— важливо, щоб у відсутність, а навіть у присутності мешканців квартири всі вікна і двері були надійно зачиненими. Причому двері повинні бути обладнані надійними замками та засувами;

— для посилення міцності дверей добре використовувати металеві листи, або ставити подвійні вхідні двері;

— варто вмонтувати кілька замків, наприклад — унизу, посередині, вгорі. Але міцність дверей та надійність замків залежить від укріплення рами дверей;

— не потрібно забувати і про вмонтування у двері спеціального оглядового отвору (зорового вічка). Це допоможе захистити житло від непроханих гостей;

— найнадійнішим охоронцем квартири є спеціально вмонтована сигналізація, яка виведена на пульт централізованої охорони найближчого відділення міліції.

Однак, варто пам’ятати, що для крадія замків не існує. Тому треба завжди дбати про те, щоб за квартирою був постійний нагляд з боку сусідів та знайомих. Це особливо стосується тих випадків, коли господарі полишають помешкання на тривалий час. Нерідко квартирні крадіжки здійснюються з вини самих мешканців. Йдеться про сам факт проникнення в житло. Скажімо, щоб здійснити пограбування квартири, злочинці, обманюючи господарів, називають себе працівниками ЖЕКу, газової служби тощо.

Варто пам’ятати, що чужих у помешкання пускати не можна. Для охорони непогано мати пса. Пам’ятайте, для проникнення у квартиру і викрадення цінних речей досвідченим злодіям достатньо 20—30 хв. Рідко коли крадії перебувають у квартирі довше. Хоча трапляються курйозні випадки, наприклад, коли злодію забаглося прийняти гарячу ванну після того, як усі бажані речі були підготовлені до виносу.

Що робити, якщо крадіжку намагаються здійснити, коли ви дома, або вона вже трапилась

— якщо самі вдома, то не потрібно відчиняти двері невідомим людям;

— якщо злочинці намагаються відчинити двері в квартиру, а вони міцні та надійно зачинені, спершу потрібно подзвонити у відділення міліції або дати знати про це сусідам. Якщо ж є сумніви, що захист надійний, то спочатку потрібно закріпити двері будь-яким важким предметом;

— якщо двері до помешкання відкриті, коли ви прийшли, то в квартиру заходити не можна. Треба звернутися до сусідів, викликати міліцію і спостерігати за квартирою до їх приїзду. Якщо в квартирі хтось є, потрібно зачинити двері на ключ і залишити його в замку. Якщо в обкраденій квартирі нікого немає, все залишити на місцях, не рухаючи, до прибуття міліції;

— не залишайте ключі від квартири в “надійному місці”, не тримайте їх у кишені пальта. Якщо ключі загубились — негайно поміняйте замок.

У житті людей часто трапляються випадки крадіжок особистих речей на робочому місці, у місцях побутового і культурного обслуговування, в гостях, у місцях відпочинку тощо. Радимо всі цінні речі тримати завжди при собі. Перебуваючи на заняттях спортом, у місцях відпочинку, потрібно брати із собою малоцінні, навіть поношені речі, а документи, гроші і ключі здавати на зберігання. Аналогічних порад потрібно дотримуватись тим, хто проживає у гуртожитках, готелях та ін.

Певні проблеми створюють так звані кишенькові злодії, крадучи гроші та інші цінні речі. У більшості випадків цей злочин відбувається там, де збирається багато людей: переповнений громадський транспорт, ринки, черги тощо.

Основна порада: не носіть із собою велику суму грошей. Однак життєві ситуації різноманітні. Тож треба запам’ятати деякі правила:

— не тримайте велику суму грошей в одному місці;

— пам’ятайте і тримайте під контролем ті місця, де зберігаєте гроші;

— якщо гроші у сумочці, то її треба притиснути до грудей і пильнувати, щоб її ніхто не вирвав з рук;

— гаманець треба класти у пакет чи господарську сумку на саме дно, зверху покласти різні речі, особливо такі, які створюють шум (шелестять);

— у разі викрадення ключів і документів треба негайно змінити замок у квартирі;

— У будь-якому разі кожна людина повинна бути пильною та обережною.

Перераховані поради — загального характеру. У кожному конкретному випадку варто діяти з огляду на ситуацію.

Велика небезпека крадіжки існує щодо автомобіля, мотоцикла, велосипеда. їх викрадення дуже поширене навіть у розвинутих цивілізованих країнах. Наприклад, у Німеччині за один рік викрадають майже 60 тисяч автомобілів.

Запобігти викраденню автотранспортних засобів можна таким чином:

— кожен автомобіль має бути обладнаний надійним електронним охоронним пристроєм — сигналізацією;

— якщо можливо, то варто мати надійне пристосування, яке зашкодить викрасти автомобіль, — замок на педалі і кермі;

— оскільки всі замки в автомобілях стандартні, то доцільно їх переробити під індивідуальний ключ;

— залишаючи автомобіль на тривалий час, треба ставити його на видному місці, причому впритул до будівель, дерев, тобто в такому положенні, яке б ускладнювало процес виїзду.

Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+