Мобільна версія
Категорія: Геополітика (Шпаргалки)


Південно-Східна Азія в «холодній війні»: головні стратегії геополітичних суб’єктів


Після закінчення другої світової війни в стратегії Південно-Східної Азії відбулися значні зміни. Південно-Східна Азія займає півострів Індокитай, Малайський архіпелаг та Філіппінські острови. Це 10 країн (М'янма, В'єтнам, Лаос, Таїланд, Філіппіни, Камбоджа, Малайзія, Бруней, Індонезія, Сінгапур, Східний Тимор). Зміни в стратегії були головним чином зумовлені змінами в силах, положенні і угрупуванню відповідних країн.

Суперництво двох блоків було витіснене подалі від кордонів СРСР і США - в Південно-східну Азію, де в пер. пол. 60-х-70-х рр.. розгорнулася війна в Індокитаї.

У 60-ті міжнародна обстановка докорінно змінилася. Обидві наддержави зіткнулися з великими труднощами: США загрузли в Індокитаї, а СРСР втягнувся в конфлікт з Китаєм. В результаті обидві наддержави перейшли від «холодної війни» до політики поступової розрядки міжнародної напруженості.

«Війна у В`єтнамі» – це умовна назва цілої низки конфліктів, які тривали в країнах Індокитаю у 40-70-ті роки ХХ ст. Ключовим конфліктом була агресія США проти В`єтнаму. Конфлікт в Індокитаї став одним з ключових у «холодній війні». Поразка США у цьому регіоні стала найбільшим успіхом СРСР в «холодній війні».Категорія: Геополітика (Шпаргалки)
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Ctrl + Enter