Мобільна версія
Категорія: Соціологія (Шпаргалки)


Динаміка народонаселення


­Народонаселення - сукупність людей, що проживають в межах певної території: регіону, країни, континенту, усього світу.

Природний і міграційний рух є джерелами демографічної динаміки, компонентами зміни чисельності та структури населення. Природний приріст (спад) і міграційний приріст (спад) утворюють загальний приріст населення, тобто ту величину, на яку воно або зростає, або зменшується.

Перші прояви демографічної кризи в Україні спостерігалися вже в 1970 - 1980 рр. - початок депопуляції в сільській місцевості, зменшення середньої тривалості життя, зростання смертності тощо. У 1990-ті рр. сформувалися великі масштаби природного зменшення населення - перевищення кількості смертей над народженнями. Ці показники в Україні і в Росії залишаються одними з найвищих в Європі.

За прогнозами ООН, до 2025 р. на земній кулі буде 14 держав, кількість жителів у яких буде більше 100 млн., а в 2050 р таких країн буде 17. У двох з них - Японії та Росії - населення скоротиться, а в інших, в тому числі і в США, населення зросте, причому особливо сильно в Ефіопії, Конго, Нігерії, Ірані та Пакистані. Сусідами Росії на півдні та сході будуть держави із загальним населенням майже в 4 млрд. чоловік.


Категорія: Соціологія (Шпаргалки)
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Ctrl + Enter