Мобільна версія
Категорія: Соціологія (Шпаргалки)
6.04.2014


Багатомірний підхід до аналізу розшарування


Положення кожної людини визначається безліччю ознак і є результатом дії цілого ряду факторів і умов життя. У міру поглиблення досліджень стратифікації ставало очевидним, що страта, виділена за одним критерієм, одночасно характеризується цілим набором інших емпіричних показників. Тому давно визнано, що характеризувати соціальний шар одним або двома ознаками - значить вкрай спрощувати картину стратифікаційного поділу. Особливо це некоректно по відношенню до сучасного суспільства, в якому процеси соціальної стратифікації виступають як виключно багатовимірне явище.

Багатовимірний підхід до процесів розшарування дозволяє відобразити надзвичайно складне переплетення ознак і характеристик, що впливають на різні процеси в сучасному місті.

Використовуючи досить складну методику знімання емпіричної інформації, що дозволяє вимірювати статусні ранги різних груп населення, американський соціолог Уорнер встановив, що в одному з міст із 10-тисячним населенням існує шість соціальних класів. З'ясувалося, що в даному випадку було недостатньо використовувати три класи - верхній, середній, нижчий, оскільки кожен з них має свою ієрархію страт.

«Верхній верхній», «нижній верхній», «верхній середній», «нижній середній», «верхній нижній» і «нижній нижній». Було встановлено також, що, незважаючи на високу кореляцію між професіями і статусним становищем, люди однієї і тієї ж професії можуть відноситися до різних страт. Наприклад, робочі опинилися в двох середніх і двох нижніх, а службовці - у всіх шести стратах.


Категорія: Соціологія (Шпаргалки)
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Ctrl + Enter