Розвиток суспільства і розвиток людини


Розвиток суспільства і розвиток людини


«Ядро» сучасної соціологічної думки полягає в принципі: людина не тільки продукт суспільних відносин, але й головне джерело розвитку суспільства, його творець.

На будь-якому етапі розвитку людства для людей виходять на перший плані три ключові проблеми, три потреби: прожити довге і здорове життя; придбати знання; мати доступ до ресурсів, необхідних для гідного рівня життя.

Прогрес (рух вперед, успіх) - уявлення про те, що суспільство розвивається від простого до складного, від нижчого до вищого, від менш упорядкованого до більш організованого і справедливому.

Регрес - уявлення про такий розвиток суспільства, коли воно стає менш складним, розвиненим, культурним, ніж було.

Стагнація - тимчасова зупинка розвитку.

 

 


Гуманістичний характер критеріїв соціального прогресу


Що стосується конкретних критеріїв соціального прогресу, то з цього питання також ведуться дискусії між представниками різних соціологічних шкіл і напрямків. Найбільш кращі позиції тих авторів, які прагнуть надати критерієм соціального прогресу гуманістичний зміст. Завдання полягає у тому, щоб відобразити гуманістичний (або антигуманістичний) сенс соціальних змін і соціального розвитку - чи ведуть вони до добробуту людини, його процвітанню або погіршують рівень і якість його життя. Соціолог повинен прагнути знаходити більш-менш об'єктивні показники для оцінки соціальних змін, кваліфікації їх як прогресу чи регресу.

Як правило, в таких ситуаціях виробляється спеціальна система соціальних показників, яка може служити основою комплексної оцінки рівня соціального розвитку того чи іншого суспільства і тих можливостей, які воно надає для розвитку самої людини.


Статистика
0  
Всього матеріалів 4285
0  
Всього коментарів 2
0  
Користувачів 21
Наші партнери
Оновлення new
  • Поняття злочину
  • Злочин, як і будь-яке інше правопорушення, є вчинком людини. Поняття злочину в кримінальному законі є універсальною і фундаментальною категорією :
  • Принципи чинності закону України про кримінальну відповідальність
  • Притягнення до кримінально-правової відповідальності певними державними органами в Україні здійснюється на основі кількох принципів, зокрема: 
  • 24 травня відбудеться ЗНО з української мови та літератури
  • Як повідоляє Український центр оцінювання якості освіти: «допуск абітурієнтів до пункту тестування триватиме з 10:15 до 10:50, початок зовнішнього
  • Умови застосування видачі або передачі злочинця
  • Підставою видачі  є вчинення особою суспільно-небезпечного діяння, яке відповідно до законодавства України та законодавства запитуючої держави є
  • Універсальний принцип закону України про кримінальну відповідальність
  • Космополітичний (універсальний ) принцип передбачають поширення чинності кримінального законодавства України на суспільно небезпечні діяння, вчинені
Інформація
Голосування
Чи отримуєте Ви стипендію?